KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17024326
nr 1702 4326
Franz Loquist
(1909-1989), Sverige
Oljemålning, Västkust. Signerad, daterad -53. Olja på duk på pannå, 59x98 cm, yttermått inklusive ram: 68x106 cm
Franz Loquist, svensk målare född i Avesta 1909, död 1989 .
Utrop:
500 kr
måndag 19 maj 2025
kl 19:56:26
Franz Loquist
Läs mer om Franz Loquist